Sağlıklı Beslenme ve Diyetisyen Bilgilendirmesi

Sağlıklı Beslenme ve Diyetisyen Danışmanlığı Sağlık en basit hali ile bir bedenin iyilik hali olarak tanımlanabilir. Sağlığı bozan durumlarla örüntülü olan diğer bir konu ise obezitedir. Dünya Sağlık Örgüt’ünün tanımına göre; sağlığı bozacak ölçüde yağ dokularının anormal artması sonucu bedende yağ birikmesi olarak tanımlanır. Obeziteyle savaş yıllar öncesine dayanmasına ve tedavi seçenekleri gün geçtikçe artıyor olmasına rağmen maalesef Dünya’ da obezite prevelansı oldukça hızlı bir artış göstermektedir.

Sağlıklı beslenme ile mevcut sağlığı korumak, önlenebilir kronik hastalıklardan korunmak, sağlıklı ve fit beden ile daha özgüvenli ve daha hafif olmak mümkündür. Bu konuda size en büyük destek diyetisyenler tarafından sağlanmaktadır.

Günümüzde sosyal medyanın gelişmesi ve erişebilirliğin artması sebebiyle oldukça fazla sayıda diyet çeşidi ve besin önerisi bilinmesine rağmen emin olunmalıdır ki Ağırlık kaybı oldukça meşakkatli uzun bir süreçtir. Bu süreçte doğru destek ve bilinçle ile ilerlemek motivasyonu ve de kararlılığı artırırken ağırlık kaybının ise aynı hızda devam etmesini sağlamaktadır.

 !!! Unutulmamalıdır ki sizin düzeninize uygun olmayan beslenme programları, ağırlık kontrolünü zorlayıcı ve sıkıcı bir hal alırken tamamlanmadan tekrarlayan diyetler ise metabolizma için alışılan bir hal alır ve düzene çabuk alışan yapıya sahip metabolizmalarımız için ağırlık kaybını güçleştirir.

Medilab olarak alanında deneyimli, uzman ve geniş diyetisyen kadromuz ile Sağlıklı Beslenmenin bir yaşam biçiminize dönüşmesi için kişiye özgü diyet programlarımız ile yanınızdayız.

Kişiye özgü beslenme programlarının önemi

• Kişisel beslenme düzeni,

• Kronik rahatsızlıklar,

• Alerjik durumlar,

• Yaşam tarzının,

Her bireyde farklılık göstermesidir. Ağırlık kaybederken, psikolojik ve fizyolojik süreç takibi başarılı bir sağlıklı beslenme ve diyet programının olmazsa olmazlardandır. Bu nedenle diyetisyenlerimizin kontrolünde sağlıklı beslenme programınıza başlamadan önce yapılması gereken ilk adım karar vermektir. Karar verildikten sonra, Kan değerlerinizin kapsamlı kontrolü doğru yolda boşa kürek çekmemek için önemlidir. Diğer bir taraftan, ağırlık kaybına engel olan fizyolojik etkenlerin başında ise genetik faktörler, sedanter yaşam tarzı ve stresli yaşam sonucu oluşan kronik rahatsızlıklar gelmektedir. Bunlar arasında en sık rastlanan; diyabet, hipotiroid, polikistik over, hiperlipidemi, ağırlık kaybıyla tedaviyi kolaylaştıran ancak ağırlık kaybını güçleştiren etkenler arasındadır.

!!! Düzenli yapılan kan testleri ile kronik hastalıkların erken tanısı ve tedavi süreci çok daha hızlı olmaktadır.

Ayrıca sağlıklı beslenme yolunuzda düzenli kontrol edilen kan değerleri, vücutta oluşabilecek kayıpları toparlamak, metabolizmada duraksamaları önlemektedir. Sağlıklı beden algısı ile çıkılan bu yolda, diyetisyeniniz sizin en yakın arkadaşınızdır.

Medilab sizlere Bireysel, Kurumsal ve interaktif olarak sağlıklı beslenme ve diyetisyen danışmanlığı hizmetlerini hem merkezinde hem de ev veya işyerlerinizde de sağlamaktadır.